Tulasi vonné tyčinky mají v Indii dlouhou tradici
0
Tulasi vonné tyčinky

Mezi všemi indickými vonnými tyčinkami jsou velmi známé tyčinky Tulasi, někdy je najdete i pod názvem Tulsi. V čem jsou tak speciální? Nabízí opravdu kvalitní, bohaté a dlouhotrvající vůně, které si užijete. Pálit Tulasi vonné tyčinky je skutečný zážitek, a i když mohou být o něco dražší, určitě se vyplatí do nich investovat. Za jejich kvalitou stojí dlouhá historie.

Vonné tyčinky Tulasi pochází přímo z Indie, konkrétně z Bangalore. Jejich vůně jsou tak úžasné, že vás ohromí už ve chvíli, kdy otevřete balení tyčinek. Ještě více se vůně projeví, když tyčinku zapálíte, přičemž vydrží hořet přibližně 30 minut, a to opravdu intenzivně.

Historie vonných tyčinek je velmi dlouhá

Jak vlastně vznikly vonné tyčinky? Kdysi je vyráběli mnichové v buddhistických a hinduistických chrámech. Namleli sušené květy, kůru a další přísady, které pak smíchali s tekutou látkou, aby vznikla pasta. Tuto pastu rolovali na tenké tyčinky a nakonec nechali několik dní na sluníčku vyschnout. Stejný princip se používá dodnes, jen jsou tyčinky vyráběny komerčně.

Několik výrobců tyčinek má ve svém portfoliu také Tulsi vonné tyčinky. Co vlastně slovo Tulsi označuje, jak tyto tyčinky voní a proč sáhnout zrovna po nich?

Tulsi je rostlina, konkrétně svatá bazalka

Latinsky se jmenuje Ocimum sanctum, její tradiční jméno je tulsi a v překladu znamená „jedinečný“. Česky jí říkáme bazalka svatá. Patří do čeledi hluchavkovitých a zřejmě není překvapením, že pochází právě z Indie. Pěstuje se tam po 3000 let a je považována za posvátnou. Přináší prý božskou ochranu, povznáší ducha a podporuje oddanost.

V ájurvédě se používá proti nachlazení, kašli, zápalu plic a jiným onemocněním dýchacích cest. Posiluje imunitní systém, zlepšuje trávení, podporuje psychickou rovnováhu a snižuje nervové napětí i úzkost. Dokonce moderní farmakologie potvrdila antidepresivní účinky.

Všechny tyhle výhody, které tulsi přináší, je možné užívat si v podobě čaje, nebo právě v podobě vonných tyčinek.

Indické vonné tyčinky tulsi

Vonné tyčinky tulsi patří k tradičním, s nimiž určitě neuděláte chybu. Pokud narazíte na vonné tyčinky s označenm tulsi či tulasi, můžete si být jisti, že jejich základem je právě výše zmíněná bylina. Ta však bývá obohacena o další složky a podle toho rozeznáváme různé druhy tulsi vonných tyčinek. Jaké jsou k dostání?

Tulsi flora

Tulsi flora je dokonalá pro očištění aury, duchovní praktiky, proti stresu, úzkosti a jako ochrana před temnými silami. Hodí se i pro zaříkání. Potěší vás velmi jemnou květinovou vůní, již si zamilujete.

Special tulsi flora

Voní vám tyčinky Tulsi flora? Pak jednoznačně musíte vyzkoušet variantu Special tulsi flora. Tato tyčinka je vylepšenou možností klasické Tulsi flora, hodí se k naprosto stejným účelům.

Tulsi masala

Vonné tyčinky Tulsi masala kombinují vůni byliny tulsi spolu s opojným kořením. Výsledkem je naprosto jedinečná vůně Indie, která vás rázem přesune tisíce kilometrů daleko.

Vyzkoušejte všechny a uvidíte, jaká z nich vám sedne nejvíce. Všechny jsou prodávány v balení po 15 ks. Příjemně vám provoní domácnost a svou vůní rozhodně nikoho nezarmoutí.

Vonné tyčinky užijete na 100 způsobů

Vonné tyčinky Tulsi jsou vynikající pro nejrůznější účely. Hodí se pro meditace, cvičení jógy, ale i jen tak pro radost. Pokud si chcete zpříjemnit večer nebo navodit pohodovou atmosféru, víte, po jakých tyčinkách sáhnout. Vůně tyčinek Tulsi je příjemná, ať už máte s vonnými tyčinkami nějaké zkušenosti, nebo nikoliv. Bazalka svatá voní příjemně, obzvlášť v kombinaci s dalšími bylinami, je vhodná jak pro začátečníky, tak pro ty, co pálí vonné tyčinky pravidelně.

0

TOP

X