Vonné tyčinky Nag Champa s tolik oblíbenou vůní
0
Vonné tyčinky Nag Champa

Vonné tyčinky Nag Champa – což jsou pravé indické vonné tyčinky vyráběny ručně a z čistě přírodních surovin. Dřevo, sušené byliny a kůra exotických stromů se rozemelou na prášek a smíchají s medem či vonným olejem, aby vznikla pasta. Tato pasta se pak nanáší na dřívko a celá tyčinka se nechá několik dní vyschnout na slunci. Přírodniny rozemleté na prášek mohou být různé a podle toho pak tyčinka voní.

Velmi oblíbené jsou Nag Champa vonné tyčinky. O co jde? Nag Champa je název vůně indického původu. Tato vůně je využívána pro celou řadu účelů, používá se k výrobě olejů, svíček, mýdel, tělových mlék, parfémů a mnoha dalších výrobků. Kromě jiných též vonných tyčinek.

Objevte tajemství vůně Nag Champa

Chtěli byste si užít meditaci nebo v domově nastolit sváteční a výjimečnou atmosféru? Zapalte si vonné tyčinky Nag Champa. Jejich vůně vás přenese do prostředí klidných buddhistických a hinduistických klášterů, kde generace mnichů po staletí míchají tuto směs uklidňující květinové vůně.

Vůně Nag Champa byla velmi populární na západě Indie a v Nepálu v období hippie éry v 60. létech. Popularitu si ale drží dodnes, protože je opravdu svůdná a výjimečná. Existují různé druhy, základem je ovšem vždy santalové dřevo.

Z čeho se vyrábí vůně Nag Champa?

Do vůně Nag Champa se mísí pryskyřice, gumy, éterické oleje z různých květů a směsi přírodních vůní, jako jsou levandule, vanilka, kardamom, skořice, šafrán, černý pepř, někdy dokonce i jahody. Někdy se přidávají také borovice či cedr, případně měkká pryskyřice ze stromů.

Téměř vždy je ve vůni přítomná mangólie, někdy i plumérie či mesua ferrea (beluta železná). Jsou to právě květiny, které vonným tyčinkám častokrát dodávají ten hlavní nádech, a vůně Nag Champa není výjimkou.

Možná jste už Nag Champa někdy cítili

Jak asi tato vůně voní? Budete se divit, ale možná ji už znáte. Tato voňavá směs se totiž častokrát používá v různých jógových či masážních studiích. Tato vůně, která dlouho přetrvává ve vzduchu, je totiž známá tím, že vytváří klid a povzbuzuje pozitivní stav mysli. Spousta lidí si ji ale užívá čistě pro potěšení. Mix sladkosti, těžkosti a zemitosti je totiž nenapodobitelný. Nag Champa je ale ovšem i vynikajícím způsobem, jak očistit prostředí a energeticky transformovat místnost, zbavit ji veškeré negativní energie.

Existuje řada receptů, jak umíchat Nag Champa

Nikdo přesně neví, kde se opojná vůně Nag Champa zrodila, ale předpokládá se, že poprvé vznikla v Nepálu nebo Indii, protože právě tady se nejčastěji vyskytují používané ingredience. Dnes se Nag Champa vyrábí komerčně, ovšem stále ji míchají i mnichové v buddhistických a hinduistických chrámech v Indii a Nepálu. V každém chrámu mají svůj vlastní recept, svou variaci, přičemž si recept velmi pečlivě střeží.

Užijte si vonné tyčinky Nag Champa

Není divu, že se vůně Nag Champa používá i pro výrobu pravých indických vonných tyčinek. Vyzkoušejte je, přenesou vás do úplně jiné části světa. Budete se cítit, jako byste byli součástí buddhistického chrámu a fyzicky pocítíte, jak se vám uleví. Nag Champa má doslova magické schopnosti. Pomůže vám relaxovat, zbaví vás starostí, uvolní mysl, naladí vás na meditaci a pomůže lépe se soustředit.

Vonné tyčinky Nag Champa jsou určitě dobrou volbou, pokud s vonnými tyčinkami teprve začínáte. Jde o známou a oblíbenou indickou vůni, která sedne i vám. Výtečně poslouží i těm, kdo již s vonnými tyčinkami mají nějaké zkušenosti. Prostě a jednoduše je sázkou na jistotu, která nezklame. Vhodná je také jako dárek pro blízkého člověka, jemuž chcete darovat pokoj a chvíle relaxace. Pokud budete obdarovávat někoho, kdo nemá s pálením vonných tyčinek zkušenosti, nezapomeňte darovat i stojan na tyčinky.

0

TOP

X